Pomoc

Gdzie umieścić przycisk zapisu do newslettera aukcyjnego?

E-sklepy, strony i portale e-commerce - łączy je jedna wspólna cecha – jednym z kanałów wykorzystywanym do komunikacji z klientem jest mailing (newsletter). Aby jednak było do kogo przesyłać newsletter informujący o ważnych dla danej strony zmianach itp., stoimy przed potrzebą zbudowania w jak najkrótszym czasie, jak największej bazy adresowej naszych klientów, użytkowników.

Możliwość udostępnienia klientom Allegro zapisania się do newslettera bezpośrednio na stronie aukcji sprzedawcy wciąż jest usługą młodą, wymagającą testów użyteczności i wymiany wzajemnych doświadczeń .

Jednym z takich doświadczeń chcemy się dzisiaj podzielić. Nasze narzędzia testuje wielu zaprzyjaźnionych sprzedawców Allegro. Jeden z nich do budowania bazy adresowej wykorzystał przycisk zapisu do newslettera i umieścił go w stopce swojego szablonu aukcyjnego. Miejsce, które wydaje się bardzo odpowiednie, wszak w tym miejscu odnajdziecie analogiczne pola zapisu do newslettera w wielu e-sklepach.

Baza klientów powiększała się bardzo powoli, ale jednak się powiększała. Nasz sprzedawca postanowił w 50% swoich aukcji zmienić miejsce zapisu do newslettera. Tym razem przycisk umieścił tuż poniżej ostatniego zdjęcia i opisu w samej treści aukcji (tuż przed panelem aukcyjnym):

Efekty przeszły jego i nasze oczekiwania. W analogicznym okresie czasu na listę mailingową zapisało się o 300% osób więcej!!!

Drodzy użytkownicy narzędzi AlleWzrost – testujcie różne rozwiązania, dzielcie się swoim doświadczeniem przesyłając ich opisy na adres bok@allewzrost.pl – najciekawsze z nich z pewnością mają szansę trafić o do naszego działu pomoc.

I na koniec mały quiz.
Sprawdź na stronach kilku największych portali społecznościowych jakie znasz, gdzie znajdują się pole formularza do uzupełnienia adresu email i Imienia. Czy już to widzisz?, tym czym budujesz przewagę nad konkurencją jest baza adresowa e-mail – od dłuższego już czasu zwana złotem Internetu – im dłuższa jest twoja baza adresowa tym stabilniejsza jest twoja pozycja biznesowa (rym przypadkowy, ale jakże celny)

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta:
e-mail: bok(at)allewzrost.pl